KONGREMİZ YENİ AKADEMİK TEŞVİK ÖDENEĞİ YÖNETMELİĞİNE UYGUNDUR.

Davet

Çocuk Gelişiminin Değerli Dostları,

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü olarak bu yıl geleneksel kongremizi Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Mezunları Derneği ile birlikte uluslararası zeminde düzenlemekten mutluluk duymaktayız. 50 Yılda Çocuk Gelişiminin İz Bırakan Yolculuğu temalı Uluslararası IV. Çocuk Gelişimi Kongresi'ne sizleri davet etmek bizler için onur kaynağıdır.

Türkiye’de ilk Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü olarak 1968 yılında kurulan bölümümüz geçen yarım asırlık süreçte binlerce meslek elemanı yetiştirmiş, çocuk gelişimi alanında ilk çalışmaları ve araştırmaları yapmış, ilk bilimsel kongreleri düzenlemiş, bu alandaki duayen hocalara ev sahipliği yapmış, yeni meslek gruplarının doğmasına rehberlik etmiş ve ülke politikalarına yön vermiştir.

Bilimsel çalışmalarında her zaman çocuğun ve ailenin yüksek yararını gözetmeyi ilke edinen ve toplumun yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Çocuk Gelişimi Bölümümüz geçtiğimiz 50 yılda Dünya’da ve Türkiye’de sağlık, gelişim ve eğitim alanında güncel gelişmeleri izlemiş ve bilim alanına öncülük yapmıştır.  Önümüzdeki yıllarda da bu alana öncülük yapma misyonunu sürdürmeyi amaçlamaktadır. Bu bağlamda sizin değerli katılımınızla Çocuk Gelişimi bilim alanının Türkiye’deki 50 yıllık yolcuğunda gerçekleşen gelişmeleri paylaşmak, önümüzdeki yıllara yön verecek olan çalışmaları planlamak ve vizyonu oluşturmak istiyoruz.

Bu amaçla; çocukla yolu kesişen ve çocukla ilgili çalışmalara gönül veren yurtiçi ve yurtdışından tüm araştırmacıları, kamu ve özel sektör temsilcilerini bugüne kadar yaptığı değerli çalışmalarını paylaşmaya davet ediyoruz. “50 Yılda Çocuk Gelişiminin İz Bırakan Yolculuğu”na şahitlik ederek hep beraber yaratacağımız sinerjiyle çocuk gelişiminin gelecek 50 yıllarını birlikte planlamak üzere sizleri 22-24 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası IV. Çocuk Gelişimi Kongremize bekliyoruz.    

Bil. Uzm. Hayal UĞURLU

Kongre Başkanı

Prof. Dr. İsmihan ARTAN

Kongre Başkanı