KONGREMİZ YENİ AKADEMİK TEŞVİK ÖDENEĞİ YÖNETMELİĞİNE UYGUNDUR.

Prof. Dr. Haluk Yavuzer

Çocuğun İki Özgürlük Alanı: Oyun Ve Resim
Prof. Dr. Haluk YAVUZER 1965 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Pedagoji Bölümü'nden mezun olmuş ve aynı bölümde doktora eğitimini tamamlamıştır. Londra Üniversitesi'nde Çocuk Psikolojisi ve Eğitimi ile Çocuk Suçluluğu konusunda incelemeler yapmıştır.
Ana-baba eğitimini, çocuğun gelişimi ve eğitimi için zorunlu gören Yavuzer 1989 yılında “Ana Baba Okulu Projesi” kapsamında ana baba okulları kurmuş, 27 ilde yaygınlaşmasını sağlamış ve bu hizmet Türkiye’de yüzbinlerce ebeveyne ulaşmıştır. Çok sayıda kitabı ile bilim insanlarına, konu ile ilgili profesyonellere ve anne babalara ışık tutmaktadır.
Görev yaptığı üniversitelerde senato üyeliği, fakülte yönetim kurulu üyeliği, Üniversitelerarası Kurul’da Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme Doçentlik Temel Alan Danışma Komisyonu üyeliği, Avrupa Birliği sponsorluğunda 0-6 yaş Evde Çocuk Bakım ve Eğitim Elemanı Yetiştirme Projesinin eğitim koordinatörlüğü, TÜBİTAK Eğitim ve İletişim Projeleri Değerlendirme Komisyonu üyeliği gibi görevlerin yanısıra Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.
Yakın dönem çalışmalarından olan ve öğretmenlerin eğitimini amaçlayan “Öğretmen Sohbetleri”ni de yurt düzeyinde yaymayı hedeflemektedir.
Halen İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.